Menu Navigation

 

داکسی سایکلین

اسهال سبز ،سرماخوردگی ،عطسه ، مشکلات گوارشی ،مشکلات ریوی و بیماری CRD در فنچ موجب بروز بیماری میکروبی و عفونی می شود. این بیماری موجب ضعیف شدن فنچ و بروز بیماری عفونی میگردد. همچنین استرس نیز باعث این بیماری می شود.

این بیماری قادر به انتقال از طریق والدین به جوجه می باشد. حتی جوجه فنچ مبتلا نیز میتواند این بیماری را منتقل کند. این بیماری از طریق هوا و کمپرس کردن و حتی از طریق انسان به فنچ منتقل می شود. این دارو در خود عصاره ای به نام آریتومایسین دارد که میتواند بیماری CRD را بهبود بخشد.

تی ان تی TNT

  موارد مصرف : بیماریهای عفونت روده ـ تورم روده ـ گاستریت ( ورم معده و سنگدان ) آنتریت ( تورم و ورم روده ) انگل روده تک یاخته های موجود در چینه دان ( کوکسیدین و کاندیدیازیس ) بیماریهای مجاری تنفسی آسم و ضایعات برونشیتی سرفه ـ بیحالی ـ کسالت ـ لرزش در بالها ـ خوردن آب زیاد ـ کم اشتهایی در اثر بیماری ـ ترس و...

تایلوزین:

این آنتی بیوتیک از فعالیت قارچی بنام استرپتومایسس تهیه می شود ودردرمان عفونت دستگاه تنفسی و تورم گوش وورم روده که عاملش باکتری مایکوپلاسما،استافیلو کوکوس ،استرپتوکوکوس ،کلامیدا ویا باکتریهای گرم مثبت ومنفی حساس به تایلوزین کاربرد دارد دوز مصرف نیم گرم دریک لیتراب بمدت 72ساعت وباید ابتدا تایلوزین رادربطری ریخت بعدآب به آن اضافه کرد این آنتی بیوتیک کاملا بدون عوارض وبرروی برخی ویروسها موثراست.

calcium
كلسيم عامل مهم و اصلي در تشكيل استخوان و فرم گرفتن تخم فنچ مي باشد و از اين رو بسيار ضروري مي باشد . كلسيم در طول سال بايد به فنچ داده شود . نقص در نوك فنچ ناشي از كلسيم مي باشد كه در هنگام بلوغ فنچ مشاهده مي شود. چنانچه رژيم غذايي فنچ فاقد كلسيم مورد نياز باشد در هنگام تخم گذاري ، پوسته تخمها سفت نخواهد بود و لنبه خواهد شود و شكل آن نيز بد فرم مي باشد. كمبود كلسيم موجب كج شدن استخوان پا و انگشتان فنچ ميگردد.

anti-stress
جابجایی فنچ باعث بروز عارضه اي به نام استرس میگردد. استرس مكانيسم فيزيكي بدن فنچ را در برميگيرد ،در اين حالت قلب ، ريه و مغز فنچ تحت تاثير استرس قرار گرفته و هورمون آدرنالين در بدن فنچ ترشح مي شود و اين هورمون موجب كاهش سيستم دفاعي بدن آن ميگردد و فنچ ضعيف شده و به راحتي بيمار مي شود.

قطره جنتامایسین درمان عفونت های شدید فنچ

قطره جنتامایسین یک آنتی بیوتیک قوی میباشد که برای عفونت ها و سرما خوردگی فنچ هااستفاده میشود. جنتامایسین gentamicina برای عفونت ای شدید بسیار مناسب است

این دارو بسیاری از بیماریهای عفونتی که در جگر و قلب و سنگدان فنچ بوجود می آید را درمان می کند. جنتامایسین اولین انتخاب در بین آنتی بیوتیکها می باشد. همچنین برای درمان سالمونلا استفاده می شود

اگر مدفوع فنچ سفید همراه با ادرار بود بدانید ازجمله عفونتها است که از طریق جنتامایسین درمان می شود. حتی اگر تشخیص دادید که جوجه های داخل لانه مبتلا به بیماری اسهال و سالمونلا هستند میتوانید از این دارو برای درمان این عارضه استفاده کنید

antiasmatico
اين دارو براي درمان بيماري آسم و آلرژي در فنچ ها استفاده مي شود. از اين دارو براي معالجات عفوني نيز استفاده مي شود. آسم در فنچ يك بيماري مزمن مي باشد كه مشكلات دستگاه تنفسي و گوارشي در فنچ ايجاد مي كند و نهايتا منجر به مرگ آن مي شود.
فنچ مبتلا به آسم سر به بالا و منقار باز و با حالت پف كرده به سختي نفس مي كشد. داروي آنتي اسماتيك براي درمان آسم و آلرژي مفيد ميباشد.

 

ارتباط با ما