Menu Navigation

نكات مهم هنگام خريد فنچ :

1- چشمهاى فنچ کاملا باز باشد

2-چشمهاى فنچ شفاف باشدخیس و کدر نباشد

3-پرهاش مرتب و صاف باشدوژوليده و شکسته نباشند.

4-محل دفع فنچ کثيف و آغشته به مدفوع نباشد.

3-فنچ جست و خيز داشته باشد و کسل و سر لاى بال نباشد.

4-سينه کاردى نباشد و به نسبت خودش وزن داشته باشد.

5- داخل گله يا قفس که هستند فنچ مريض و مرده نباشد.

4-طرز ايستادنش درست باشد و خميده نباشد و پاهاش سالم باشد.

5-ناخنهاش کامل باشد.

البته رعايت اين مسايل باعث نمي شود که پرنده ديگه هيچ مشکلى پيدا نکند چون ممکن است بيمارى رو تازه گرفته باشد و در بدنش نهفته باشه اما رعايت اين موارد احتمال ازبين رفتن پرنده بعد از خريد رو کمتر ميکنه.البته دوستان توجه کنند که بعد از خريد دماى هواى اطراف پرنده ناگهان تغير نکند.

برای خرید مولد برای شروع کار حتما باید از جوجه های نوک دور رنگ برای شروع کار استفاده کنید که علت آن در ادامه کتاب اشاره شده است و همیشه تلاش بر این باشد که از تولید کنندگان خرید کنید نه مغازه های پرنده فروشی .

 

خرید فنچ

 

جوجه های نوک دو رنگ مولد

این جوجه فنچ ها عموما 24 الی 30 روز ه می باشند که بعلت اینکه هنوز به بلوغ نرسیده اند بعد از ورود به سالنهای شما شروع به پر ریزی نموده و نباید نگران باشید و عموما با توجه به نوع رژیم غذایی شما کمتر از 30 روز الی 40 روز آماده تولید خواهند بود.

از نظر علمی در اینکار باید شما از مولد های جوان و جفت نرفته استفاده نمائید تا در درازمدت در مرحله تولید دچار مشکل نشده و خروجی جوجه های تولیدی زیاد باشد،خرید جوجه های کال یا اصطلاحا نوک دو رنگ برای شروع و اطمیمنان از تولید، بهره برداری خیلی بیشتری خواهند داشت.
نکته : توصیه می شودکلیه فنچ های خود را طی یک سفارش و در یک روز وارد سالنها کنید .

نکته: تلفات جوجه ها در زمان ورود به سالنهای شما درتعداد 100 جفتی در بازه یک هفته روزانه 3 الی 4 عدد عادی می باشد چون جابجایی این پرنده موجب ایجاد استرس و تلفات این پرنده می شود.

نکته :برای جلوگیری از تلفات در زمان ورود پرنده به سالن ها حتما هر روز تخم مرغ مصرف کنید تا پرنده خوب تغذیه شود فقط فراموش نکنید باید تخم مرغ حداقل 20 دقیقه در اب خوب بجوشد چون اگر این اتفاق نیفتد مطمن باشید خود تخم مرغ باعث مرگ پرنده خواهد شدو بیشتر از 1 ساعت جلوی پرنده نماند و اگر اضافه بود حتما دور بریزید.

 

نکته :در صورتی که در شهر شما از آب شیرین استفاده می شود هیچ گاه از نقاط گرم و کویری یا داری آب شور  برای تهیه مولد استفاده نکنید چون این پرندگان در محیط های دیگر خروجی خوبی نخواهند داشت وبعدا با مشکل مواجه خواهید شد.

 

 

 

 

 

ارتباط با ما